کترینگ چیست؟
کترینگ به چه معنا است؟
واژه کترینگ " catering " یک واژه انگلیسی است که به معنای طبخ و آماده کردن غذا در یک محل و سرو آن غذا در محلی دیگر است. به این صورت که غذا و و نوشیدنی و تمام مخلفات آن در مکان‌های مشخصی طبخ و آماده سازی می‌شود و در مکان‌های مورد نظر سرو می‌شود. صنعت کترینگ امروزه جایگاه خاصی پیدا کرده است و باعث شده سرویس دهی مجالس و ارگان‌ها بسیار ساده شود و پذیرایی و سرو غذا در میهمانی‌ها و مجالس به بهترین و منظم ترین شکل صورت بگیرد. کترینگ‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها بر اساس نیاز کاربران و مصرف کنندگان غذا را آماده سازی و طبخ می‌کنند.

انواع کترینگ:

کترینگ هتل

معمولا نام صنعت هتلداری و کترینگ را در کنار هم میبرند. چرا که این دو بسیار به هم وابسته هستند و کترینگ در صنعت هتلداری جایگاه ویژه ای دارد. تنوع غذا در کترینگ هتل‌ها بیشتر از هر نوع دیگری است و امکان استفاده همه نوع غذا در آن وجود دارد.


کترینگ قطار

در کترینگ زمینی شرایط و تنوع غذا بیشتر است و امکان طبخ هر دو نوع غذای گرم و سرد وجود دارد. معمولا همه نوع غذای گرم و سرد و همچنین غذاهای سنتی در این کترینگ آماده می‌شود.

کترینگ هواپیما

کترینگ‌های هوایی با کترینگ‌های زمینی کمی ‌متفاوت است. معمولا در کترینگ هواپیمایی غذاهای سبک نیمه آماده و کنسروی و سرد سرو می‌شود چرا که امکان استفاده از غذای گرم معمولا در هواپیما وجود دارد مگر در موارد خاص مثل برخی پروازهای فرست کلاس.


کترینگ بیمارستانی

در کترینگ بیمارستان ارائه غذا کمی ‌متفاوت است و بستگی به شرایط خاصی دارد. نوع بیماری و رژیمی‌ که بیمار دارد و محاسبه انرژی، کالری، چربی، قند و دیگر فاکتورها در طبخ غذا بسیار اهمیت دارد و مواد آن معمولا مواد ارگانیک است.
کترینگ عروسی یا مجالس

یکی از شاخه‌های صنعت کترینگ، کترینگ مجالس است. بدون تردید میتوان گفت که مهمترین قسمت برگزاری مراسم عروسی و پذیرایی از مهمانان سرو غذا است که واگذار کردن این بخش از از مجلس عروسی به کترینگ تاثیر به سزایی در هرچه بهتر و با شکوه تر برگزار شدن مراسم دارد.

کترینگ عروسی-تشریفاتچی-تشریفات بلاگ

مزایای استفاده از کترینگ برای جشن عروسی

مدیریت صحیح

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که به مجلس عروسی دعوت شده باشید که شام آن بسیار مفصل تدارک دیده شده باشد اما نحوه مدیریت، چیدمان و سرو غذا بسیار ضعیف بوده و باعث ناراحتی و رنجش خاطر مهمانان شده است. استفاده از کترینگ در تهیه غذای مجالس از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می‌کند.


آشپزهای حرفه‌ای

معمولا آشپزهایی که در کترینگ‌ها به خصوص کترینگ‌ها و مراکز تهیه غذای با سابقه فعالیت می‌کنند همگی بسیار حرفه‌ای هستند و خیالتان از بابت کیفیت غذا آسوده خواهد شد


بودجه

زمانی که شما تهیه غذای خود را به کترینگ و مراکز تهیه غذا مجالس واگذار می‌کنید انتخاب‌های بسیاری متناسب با بودجه خود دارید و این اجازه را به شما می‌دهد تا با در نظر گرفتن هرنوع بودجه‌ای سفارش تهیه غذای مجلس خود را به کترینگ بسپارید.

چند نکته مهم در فصل تابستان برای عروس خانم و آقا داماد

عروسی لوکس|راهنمای عروسی لاکچری

کترینگ چیست و انتخاب کترینگ چه مزیتی دارد؟

کترینگ ,غذا ,غذای ,معمولا ,مجالس ,سرو ,غذا در ,تهیه غذای ,است و ,در کترینگ ,به کترینگ

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پجشگی . سئو و بهینه سازی saminpcrs bahntretmyara تعمیرات یو پی اس تبریز ترجمه مقاله و پروژه های دانشجویی مطالب اینترنتی طراحی و ساخت کوره زغال واموزش زغال لاخولی سنتی بازار سعید