شب عروسى یکى از زیباترین و به یاد ماندنى ترین شب ها براى هر زوجى است. تمامى تدارکاتى که در این شب انجام مى شود مى تواند بر اساس یک برنامه از پیش تعیین شده و منظم باشد. برنامه ریزى براى این تدارکات یکى از اصلى ترین کارهایى است که عروس و داماد از ماه ها پیش از شب عروسى باید انجام دهند. از تعیین مکان عروسى، خرید لباس عروس و داماد، تهیه و کیک، تزئین کردن ماشین عروس و… که بگذریم، مسئله شام شب عروسى یکى از مهم ترین و پرخرج ترین مسائل است. فراهم کردن شامى با قیمت مناسب، طعم خوب و ظاهرى مناسب کارى چندان آسان به نظر نمى رسد. در این مقاله به راهکارهایى براى نزدیک شدن شام شب عروسیتان به ایده آلى که در ذهنتان است خواهیم پرداخت.

میز شام عروسی

١- در مرحله اول میزبان شام عروسى را تعیین کنید. در هر خانواده رسم و رسوم متفاوتى وجود دارد که با توجه به همین رسوم خانواده عروس و یا داماد، فراهم کردن شام عروسى را به عهده مى گیرند. با تعیین این مسئله بسیارى از مسائل دیگر، از جمله بودجه اى که قرار است براى این کار کنار گذاشته شود، مشخص مى شود.

٢- تمامى تلاش شما براى برگزارى جشن عروسى در دو هدف کلى خلاصه مى شود. اولین هدف برپا کردن جشنى به یاد ماندنى و خاطره انگیز براى مهمانان، و دومین هدف آن که اهمیت بسیارى نیز دارد، راحتى خود شما در این جشن است. در برنامه ریزى و تهیه شام شب عروسى سعى داشته باشید تا با کمترین هزینه ها و ساده ترین غذاها، بهترین شامى را که مى توانید تدارک بیینید. تجملات و وسواس بیش از حد در بیشتر موارد عکس عمل مى کند و علاوه بر این که به خواسته تان نخواهید رسید، در طول این شب درگیرى فکرى زیادى نیز خواهید داشت.

٣- لیست تمامى غذاهاى میز عروسیتان را از قبل تعیین کرده و هرکدام را جداگانه بررسى کنید. لیستى بلند بالا فقط هزینه ها را افزایش خواهد داد و در بیشتر موارد کیفیت کار با تعدد غذاها پایین مى آید. چند غذاى اصلى که از قبل به آن ها فکر کرده اید را پیشنهاد دهید و حتماً سعى کنید که پیش از عروسى یکبار آن ها را بچشید.


٤- براى خاص بودن مراسم شام عروسیتان مى توانید تمى را براى میز شام انتخاب کنید. به طور مثال رنگى خاص و یا حالت چیدن متفاوت غذاها مى تواند شما را به این هدف نزدیک کند.
٥- در مکانى که براى عروسى و محل سرو شام انتخاب مى کنید کافى است کمى خلاقیت به خرج داده و آنجا را تزئین کنید. این محل نه لازم است بسیار بزرگ باشد و یا حتى ترئینات خیلى خاص و پرخرجى مخصوص آنجا انجام شود. اگر سلیقه خودتان در رأس تمامى تصمیم هایتان قرار دارد، مى توانید با بازدید از سایت ها و مجلات مختلف تزئینات مورد علاقه تان را انتخاب کرده و در محل عملى سازید. در حالت دوم این کار را مى توانید به طور کلى به دیزاینر هایى که فعالیت هایى در این خصوص انجام مى دهند بسپارید و فقط نظر خود را درباره ایتن تشریفات به آن ها منتقل کنید.


٦- لیست مهمان هایتان را چندین ماه پیش از عروسى تنظیم کنید. این لیست براى کارهاى مختلفى که قرار است در شب عروسیتان انجام دهید لازم مى شود .یکى از این کارها برآورد تعداد افراد مهمان براى شام شب عروسى است. لازم نیست خیلى بیشتر از تعداد افرادى که مهمان شما در این شب هستند غذا سفارش دهید. کافى است اگر مى خواهید از تعداد مهمان ها مطمئن تر باشید و دقیق تر لیست آن ها را داشته باشید، در طراحى کارت عروسیتان جزئیاتى را اضافه کنید. منظور از این جزئیات پرسشى درباره قطعیت آمدن و یا نیامدن مهمان ها مى باشد که آن ها باید شما را در این باره در جریان بگذارند. با این کار به مقدار زیادى در هزینه هاى شام مراسم عروسى صرفه جویى خواهد شد.

منبع:(ولیمه)

چند نکته مهم در فصل تابستان برای عروس خانم و آقا داماد

عروسی لوکس|راهنمای عروسی لاکچری

کترینگ چیست و انتخاب کترینگ چه مزیتی دارد؟

مى ,ها ,شب ,عروسى ,شام ,براى ,در این ,شب عروسى ,شام شب ,آن ها ,و یا

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی rticsilushoff دوازدهم طلایه داران شوشتر elmodanesh kavirtsk مهتاب گردان مطالب اینترنتی گروه ترحیم شکوه(ترحیم ،عتبات ،حج) سایت تفریحی ایران 14 پرواز سالك