سلام به زوج های جوان ایرانی و کاربران وبلاگ تشریفاتچی

در این مقاله سعی بر آن داریم که به نکاتی در مورد تالارهای پذیرایی بپردازیم و اینکه چطور با معیارهایی که دارید بهترین مکان را برای برگزاری مراسم خود انتخاب کنید.

عوامل مهمی در انتخاب محل برگزاری مراسم ها وجود دارد که به بررسی بعضی از موارد آنها میپردازیم و امیدواریم که کمکی هرچند کوتاه به شما کرده باشیم. توصیه میشود تمامی متن را به طور کامل مطالعه نمایید.

موقعیت و دسترسی تالار:

سعی کنید به دنبال تالار پذیرایی باشید که به محل ست شما نزدیک باشد یا اینکه از لحاظ ترافیکی خارج از محدوده ترافیک باشد یا جایی باشد که اکثر مهمان های شما آشنا به منطقه باشند. خیلی اتفاق افتاده که داماد عزیز تالاری را در دور افتاده ترین محله نسبت به شهر انتخاب کرده که بسیاری از مهمان ها یا جا را پیدا نمیکنند یا اینکه خیلی دیر به مراسم میرسند. حال اگر مجبور هستید که تالاری را انتخاب کنید که خارج از شهر هست، موقع ارسال کارت های دعوت به مهمان های خود، کروکی دقیق تالار را که معمولا تالارداران بصورت کارت ویزیتی چاپ میکنند را در داخل کارت دعوت عروسی قرار دهید.

زمان بازدید تالار:

تالار


زمانی که با تالار یا باغ تالار تماس تلفنی برقرار میکنید، احتمال دارد که تلفن شما را هر فردی از خدمه تالار گرفته تا مدیریت تالار یا صاحب تالار جواب دهد. البته در تالارهایی که به قول خودمون کارشون درسته و یه مدیریت درست حسابی داره، معمولا مدیریت تالار به تلفن شما پاسخ میدهد. در حین صحبت ها با مدیریت تالار بصورت تلفنی سعی کنید ابتدا سوالات کلی را از وی بپرسید مثلا: ظرفیت تالار چقدر هست؟ منوهای غذایی تو از چه مبلغی شروع میشه؟ چه امکاناتی تالار داره؟ و…

حتما برای مشاهده تالار با همسر خود تشریف ببرید برای بازدید. معمولا دید آقایون با خانم ها فرق دارد. در بعضی مواقع ما آقایون خیلی چیزهایی در تالار هست را نمیبینیم و ریزبینی های خانم ها کمک شایانی در این زمینه میکند. اگر جایی را مدنظرتون هست حتما هم تو روز روشن برای بازدید بروید هم شب. تو روز بلاخره میتوانید محوطه تالار رو ببینید و یک سری زیبایی ها تو روز روشن بهتر دیده میشه.

تست غذا و خدمات:


بعضی از تالارها شما رو دعوت میکنند به تست غذا یا خدماتی که ارائه میدهند که زمانی هست که یک مراسم عروسی دارند. توصیه میکنم حتما برای بازدید روز مراسم تشریف ببرید. زمانیکه در تالار حضور دارید تمامی موارد رو بررسی کنید مثلا چیدمان میزها، میزان میوه هایی که روی میزها قرار میدهند، کیفیت میوه ها و شیرینی، تمیز بودن میزها و سرویس های پذیرایی، تمیزی سالن و کف آن، برخورد پرسنل با میهمان ها، سرویس دهی به موقع پذیرایی ها، سرویس های بهداشتی، داشتن اتاق پرو، اتاق مادر و کودک و … که این مواردی هست که شاید برای بعضی عروس و دامادها مهم نباشد ولی حتما این موارد برای مهمان ها مهم است. حتی کوچکترین سرویسی که ارائه میدهند.

موقع شام حتما یه سری به آشپزخانه با حضور مدیر سالن بزنید. تمیزی آشپزخانه و اینکه چگونه غذا را طبخ میکنند خیلی مهم است و در مواردی پیش آمده که مجموعه دارای آشپزخانه نیست و غذا را از جای دیگری به تالار می رسانند که باعث سرد شدن غذا می شود. این مورد رو حتما از مدیر تالار جویا شوید.

بررسی امکانات تالار:

سعی کنید تمامی امکانات تالار رو ببینید حتی مواردی رو که سفارش نداده اید. مثلا شاید بخش سفرخانه سنتی رو مدنظر ندارید سفارش بدید ولی برای بازدید حتما بهش سر بزنید و سرویس دهی آن بخش را هم ببینید. تمامی سوالات خودتون رو حتما از مدیریت بپرسید تا سوالی براتون باقی نمونه.

تالار

سعی کنید تالاری را رزرو کنید که سالن ها دارای سقف بلند هست مخصوصا اگر مراسم های شما در فصل گرم سال هست. در موقع مراسم به دلیل اینکه سالن پر از جمعیت میشود دما سالن بالا میرود و این خیلی بد هست که مهمان های شما خودشون رو باد بزنن با اینکه در بسیاری از سالن ها دارای سیستم سرمایشی هستند.

پارکینگ خودروها:


حتما حتما تالار پذیرایی یا باغ تالاری را انتخاب کنید که دارای پارکینگ به ظرفیت مهمان های شما داشته باشد. کاملا واقف هستید تالاری که پارکینگ نداشته باشد چه مکافاتی برای مهمان های شما هست. شاید خیلی از مهمان های شما بدونن که تالار پارکینگ نداره به مراسم شما نخواهند آمد. به دلیل دردسرهای پارک خودرو

هزینه های خدمات:


رسیدیم به مهمترین بخش که همان هزینه ای است که بابت مراسم خود باید پرداخت کنید.

تمامی مواردی که برای هزینه ها مدنظر هست کامل متفاوت هست و تالار به تالار فرق میکند.

– هزینه ورودی: برخی از تالارها هزینه ای را بابد ورودی دریافت میکنند که ربطی به تعداد مهمان ها نیست. یعنی شما اگر ۱۰۰ مهمان داشته باشید یا ۱۰۰۰ مهمان، یک رقم ثابت هست. که این رقم معمولا برای روزهای خاصی تغییر میکند میکندمثلا شب تعطیلی باشد.

– هزینه منوی غذا: که معمولا به ازای هر نفر محاسبه میگردد و بستگی به تعداد مهمان ها و نوع غذاها دارد. سعی کنید در حین قرارداد کاملا هوشیار باشید و دقیق تمامی نکات رو بررسی کنید مثلا اینکه چه تعداد چای به مهمان ها میدهید یا اگر بستنی قبل از شام سفارش دادید چه تعداد بستنی مصرف میشه. در بعضی موارد پیش آمده که بعد از مراسم مدیریت به شما عنوان میکند که تعداد غذا ها بیشتر از درخواستی شما بود و غذای اضافی ارائه دادیم. به این نکته توجه کنید که در حین سرو شام در تالار به شما این مورد رو گوشزد کنند یعنی موقع مراسم بررسی کنید این مورد رو که بعد از مراسم شما نمیتوانید ثابت کنید که نه تعداد کمتر بود.

میز شام

– هزینه گروه موسیقی و سرگرمی ها: کاملا بررسی کنید که نوع تیم موزیکی که به مراسم شما می آیند به چه صورت هست. قرار است DJ باشد یا یک تیم کامل موسیقی با تمامی ادوات موسیقی هست. هزینه ها رو بررسی کنید و تا جاییکه میتوانید تخفیف بگیرید. چون قیمت خاص و ثابتی ندارد.

هزینه تزئینات: مانند گل آرایی، بادکنک آرایی، شمع آرایی و امثال اینها که انتخاب آنها معمولا اختیاری است.

هزینه های متفرقه: هزینه هایی نیز هستند که بستگی به تالارها میتوانند بر شما وارد شوند. مانند کالسکه عروس، آتش بازی های خاص و …

معمولا محاسبه هزینه ها به این صورت است که در هنگام عقد قرارداد ، بخشی از هزینه ها را بعنوان بیعانه پرداخت و تاریخ را رزور می کنید. حدود یک هفته قبل از مراسم، دو سوم هزینه ها را پرداخت می کنید و شب عروسی ، وقتی مطمئن شدید که همه چیز مرتب است و مشکلی در ارایه خدمات نیست ، تسویه حساب نهایی را انجام می دهید.

منبع: http://www.talarweb.net (البته با کمی تغیرات)

 

 


 


چند نکته مهم در فصل تابستان برای عروس خانم و آقا داماد

عروسی لوکس|راهنمای عروسی لاکچری

کترینگ چیست و انتخاب کترینگ چه مزیتی دارد؟

تالار ,ها ,های ,هزینه ,مراسم ,رو ,کنید که ,های شما ,مهمان های ,سعی کنید ,مهمان ها

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

chapiman مطالب اینترنتی قیمت پکیج دیواری در شیراز بازاریاب دیجی کالا طراحی سایت | سئو سایت مطالب اینترنتی ســـــــرگــرمـــی روز tocknorbbookpnev القرآن الکریم SEO Information